Before image alt After image alt

Odzyskaj samodzielność dzięki kompleksowemu zaopatrzeniu ortopedycznemu!

Historia

Działalność Progettiamo Autonomia w Polsce

Progettiamo Autonomia Polonia powstała we Wrocławiu w 2018 roku jako polski odłam włoskiej firmy z Reggio Emilia. We Włoszech Progettiamo Autonomia (wł. Projektujemy Autonomię) jako rodzinna firma Barbieri działa od 60 tych lat ubiegłego wieku wspierając osoby niepełnosprawne, tworząc i rozpowszechniając innowacyjne rozwiązania techniczne. Aktualnie jest krajowym liderem zaopatrzenia ortopedycznego a jej oddziały znajdują się we wszystkich regionach Italii.

Zainspirowani włoskimi rozwiązaniami, wychodząc naprzeciw ogromnym potrzebom polskich dzieci z niepełnosprawnościami z dumą utworzyliśmy pierwszy zagraniczny odłam firmy - spółkę Progettiamo Autonomia Polonia Sp. z o.o. Nasze siedziby znajdują się we Wrocławiu i Warszawie (Nieporęt) a w 2024 roku otwieramy wyjątkowy lokalu w Zgorzelcu!

Misja

Dowiedz się co motywuje nas do pracy!

Gdy na naszej drodze pojawiła się nieuleczalna choroba syna i niepełnosprawność postanowiliśmy połączyć siły, wykorzystać nasze doświadczenia, wiedzę i umiejętności, żeby zbudować coś wartościowego. Nie wybraliśmy choroby SMA dla naszej rodziny, ale mogliśmy wybrać, jak dalej z nią żyć.

Nasza Misja

Wierzymy, że życie osób z niepełnosprawnościami i ich opiekunów może być godne, niezależne i satysfakcjonujące a istotną rolę odgrywają odpowiednie rozwiązania techniczne. Dobieramy, projektujemy i wykonujemy sprzęty dla niepełnosprawnych dzieci, młodzieży i dorosłych jednocześnie dbając o komfort życia ich opiekunów. W codziennej pracy opieramy się na wieloletnich doświadczeniach specjalistów. Sprzedajemy produkty najwyższej jakości, które uwzględniają indywidualne potrzeby klienta.

Wykonujemy produkty na miarę (siedziska, poduszki), które sprawdzają się w bardziej skomplikowanych przypadkach jak deformacje, przykurcze i skoliozy.

Posiadamy wózki aktywne, spacerowe, stabilizujące, multipozycyjne oraz elektryczne wraz z kompletnym wyposażeniem: poduszki i oparcia, zagłówki, stoliki oraz kamizelki i pasy pozycjonujące Dodatkowo dysponujemy szerokim wyborem napędów elektrycznych i dostawek do wózków, które można przetestować na miejscu wraz z wózkiem.

MARIA KOŹMIŃSKA- BRYGOŁA I TOMASZ BRYGOŁA
"Życie można przeżyć na dwa sposoby - żyć tak, jakby nic nie było cudem, lub tak jakby cudem było wszystko"
Albert Einstein
Zespół

Ludzie są największą wartością!

TOMASZ BRYGOŁA

Prezes, fizjoterapeuta, specjalista ds. zaopatrzenia ortopedycznego

Ukończyłem Akademię Wychowania Fizycznego w Warszawie na wydziale Rehabilitacja Ruchowa. Od tego czasu nieprzerwanie pracowałem jako fizjoterapeuta w prywatnej klinice ortopedycznej Sana Klinik w Monachium oraz w prywatnych praktykach. Zajmowałem się rehabilitacją w ortopedii i neurologii. Niepełnosprawności ruchowa syna sprawiła, że zafascynowały mnie  rozwiązania techniczne, które umożliwiają uzyskanie maksymalnej niezależności. Odbyłem szkolenie we Włoszech u boku najlepszych specjalistów w ośrodkach medycznych. Nieustannie doskonalę swój warsztat. W codziennej pracy staram się współpracować z zespołem terapeutów, lekarzy oraz ekspertów tak, aby wybrane rozwiązania i detale jak najlepiej odpowiadały indywidualnym wymaganiom pacjentów. Prywatnie jestem miłośnikiem sportów na świeżym powietrzu. Od lat biegam, jeżdżę na rowerze i na nartach. W ramach szerzenia świadomości o chorobie i wsparcia środowiska chorych na SMA w Polsce włączyłem Progettiamo Autonomia Polonia w tworzenie Drużyny SMA jako pierwszy oficjalny partner. 

TOMASZ BRYGOŁA Prezes Fizjoterapeuta, Specjalista ds. zaopatrzenia ortopedycznego

MARIA KOŹMIŃSKA- BRYGOŁA

Dyrektor

Ukończyłam psychologię i filologię włoską  na Uniwersytecie Wrocławskim. Pracowałam w międzynarodowych korporacjach, ale najwięcej radości przyniosło mi prowadzenie Dziennego Domu Pomocy dla seniorów we wrocławskim MOPS. Szczególnie bliskie są mi wszelkie inicjatywy, które integrują i aktywizują społeczność seniorów, osób z niepełnosprawnościami i ich rodzin. Od momentu pojawienia się choroby SMA w naszym życiu,  jestem wolontariuszką Fundacji SMA, gdzie zainicjowałam wiele projektów.

Współtworzę  Progettiamo Autonomia Polonia, tłumaczę i inspiruję, wytyczam nowe kierunki, nawiązują współpracę z  partnerami i szukam najlepszych rozwiązań. Wierzę, że nowoczesne rozwiązania techniczne mogą przyczynić się do pełnego i szczęśliwego życia osób z niepełnosprawnościami, a ich opiekunom ułatwiają codzienne funkcjonowanie. Marzę o tym, żeby niepełnosprawność kojarzyła się także z pięknem, rozwojem, samorealizacją, godnością i AUTONOMIĄ.

MARIA KOŹMIŃSKA- BRYGOŁA Dyrektor

ADRIAN SOBCZYK

Fizjoterapeuta, specjalista ds. zaopatrzenia ortopedycznego

Ukończyłem Akademię Wychowania Fizycznego we Wrocławiu uzyskując tytuł magistra fizjoterapii. Od początku byłem ukierunkowany na pracę z dziećmi, już na studiach odbyłem liczne praktyki i wolontariat w obszarze pediatrii. Posiadam doświadczenia w rehabilitacji osób dorosłych z niepełnosprawnością intelektualną i fizyczną. Aktualnie wciąż pozostaję blisko fizjoterapii dzieci prowadząc indywidualnych pacjentów, co łączę z zaopatrzeniem ortopedycznym. Fascynuje mnie tworzenie i dobieranie rozwiązań technicznych dla osób z niepełnosprawnościami. Jestem przekonany, że znacząco wpływają na ich codzienność i są zawsze ważnym uzupełnieniem terapii. Dlatego odbyłem szkolenia w Polsce i we Włoszech u boku doświadczonych techników zaopatrzenia ortopedycznego i spełniam się tworząc produkty na miarę oraz dobierając specjalistyczne sprzęty. Uważam, że kompleksowe podejście do potrzeb pacjenta jest gwarancją najlepszych, długotrwałych efektów.

Uwielbiam jazdę na rowerze i wspinaczkę górską.

ADRIAN SOBCZYK Fizjoterapeuta, Specjalista ds. zaopatrzenia ortopedycznego

BOGDAN VUS

Manager ds. sprzedaży

Jestem absolwentem Lwowskiego Uniwersytetu Kultury Fizycznej na kierunku fizjoterapia, który ukończyłem w roku 2007. Pochodzę z Ukrainy, ale od 2015 roku Polska jest moim drugim domem. Mieszkam i  pracuję w Warszawie, tu dorastają moi dwaj wspaniali synowie.

Od ukończenia studiów nieprzerwanie pracuję w obszarze fizjoterapii, prowadząc prywatną praktykę masażu oraz pracując jako fizjoterapeuta w sanatoriach w Ukrainie i Polsce. Równolegle do zdobywania praktycznego doświadczenia, odbyłem szereg szkoleń, aby poszerzać swoją wiedzę i umiejętności w tym zakresie (w tym zagraniczne szkolenia  organizowane przez Progettiamo Autonomia).

Kocham pracę z ludźmi i dla ludzi. Świadomość, że mam wpływ na jakość codziennego życia, zdrowie i autonomię moich Klientów jest dla mnie źródłem ogromnej satysfakcji. 

Na co dzień zabiegany, ale każdą wolną chwilę staram się spędzać na aktywnym wypoczynku na siłowni lub rowerowych wypadach z moją rodziną.

BOGDAN VUS Manager ds. sprzedaży
Dołącz do nas!

Razem możemy więcej!

W Progettiamo Autonomia Polonia  pracujemy by pomoc jak największej liczbie pacjentów i osób ze specjalnymi potrzebami. Jesteśmy jednak ograniczeni naszymi zasobami i posiadanym czasem.

Dlatego zapraszamy wszystkich zajmujących się dobieraniem sprzętu ortopedycznego do kontaktu z nami!

Wspomożemy naszą wiedzą oraz pomożemy w pozyskaniu sprzętu najwyższej jakości od naszych partnerów.

Odwiedź nas lub skontaktuj się z nami!

Zadzwoń lub napisz!

Odwiedź nasze sklepy:

WROCŁAW Rodakowskiego 4/1  

NIEPORĘT (nad ZALEWEM ZEGRZYŃSKIM) Wojska Polskiego 1