Before image alt After image alt

Odzyskaj samodzielność dzięki kompleksowemu zaopatrzeniu ortopedycznemu!

Historia

Działalność Progettiamo Autonomia w Polsce

Progettiamo Autonomia Polonia powstała we Wrocławiu w 2018 roku jako polski odłam włoskiej firmy z Reggio Emilia. We Włoszech Progettiamo Autonomia (wł. Projektujemy Autonomię) jako rodzinna firma Barbieri działa od 60 tych lat ubiegłego wieku wspierając osoby niepełnosprawne, tworząc i rozpowszechniając innowacyjne rozwiązania techniczne. Aktualnie jest krajowym liderem zaopatrzenia ortopedycznego a jej oddziały znajdują się we wszystkich regionach Italii.

Zainspirowani włoskimi rozwiązaniami, wychodząc naprzeciw ogromnym potrzebom polskich dzieci z niepełnosprawnościami z dumą utworzyliśmy pierwszy zagraniczny odłam firmy - spółkę Progettiamo Autonomia Polonia Sp. z o.o. Nasze siedziby znajdują się we Wrocławiu i Warszawie (Nieporęt) a w 2024 roku otwieramy wyjątkowy lokalu w Zgorzelcu!

Misja

Dowiedz się co motywuje nas do pracy!

Gdy na naszej drodze pojawiła się nieuleczalna choroba syna i niepełnosprawność postanowiliśmy połączyć siły, wykorzystać nasze doświadczenia, wiedzę i umiejętności, żeby zbudować coś wartościowego. Nie wybraliśmy choroby SMA dla naszej rodziny, ale mogliśmy wybrać, jak dalej z nią żyć.

Nasza Misja

Wierzymy, że życie osób z niepełnosprawnościami i ich opiekunów może być godne, niezależne i satysfakcjonujące a istotną rolę odgrywają odpowiednie rozwiązania techniczne. Dobieramy, projektujemy i wykonujemy sprzęty dla niepełnosprawnych dzieci, młodzieży i dorosłych jednocześnie dbając o komfort życia ich opiekunów. W codziennej pracy opieramy się na wieloletnich doświadczeniach specjalistów. Sprzedajemy produkty najwyższej jakości, które uwzględniają indywidualne potrzeby klienta.

Wykonujemy produkty na miarę (siedziska, poduszki), które sprawdzają się w bardziej skomplikowanych przypadkach jak deformacje, przykurcze i skoliozy.

Posiadamy wózki aktywne, spacerowe, stabilizujące, multipozycyjne oraz elektryczne wraz z kompletnym wyposażeniem: poduszki i oparcia, zagłówki, stoliki oraz kamizelki i pasy pozycjonujące Dodatkowo dysponujemy szerokim wyborem napędów elektrycznych i dostawek do wózków, które można przetestować na miejscu wraz z wózkiem.

MARIA KOŹMIŃSKA- BRYGOŁA I TOMASZ BRYGOŁA
"Życie można przeżyć na dwa sposoby - żyć tak, jakby nic nie było cudem, lub tak jakby cudem było wszystko"
Albert Einstein
Zespół

Ludzie są największą wartością!

TOMASZ BRYGOŁA

Prezes

Fizjoterapeuta, specjalista ds. zaopatrzenia ortopedycznego

Ukończyłem Akademię Wychowania Fizycznego w Warszawie na wydziale Rehabilitacja Ruchowa. Od tego czasu nieprzerwanie pracowałem jako fizjoterapeuta w prywatnej klinice ortopedycznej Sana Klinik w Monachium oraz w prywatnych praktykach. Zajmowałem się rehabilitacją w ortopedii i neurologii. Niepełnosprawności ruchowa syna sprawiła, że zafascynowały mnie  rozwiązania techniczne, które umożliwiają uzyskanie maksymalnej niezależności. Odbyłem szkolenie we Włoszech u boku najlepszych specjalistów w ośrodkach medycznych. Nieustannie doskonalę swój warsztat. W codziennej pracy staram się współpracować z zespołem terapeutów, lekarzy oraz ekspertów tak, aby wybrane rozwiązania i detale jak najlepiej odpowiadały indywidualnym wymaganiom pacjentów. Prywatnie jestem miłośnikiem sportów na świeżym powietrzu. Od lat biegam, jeżdżę na rowerze i na nartach. W ramach szerzenia świadomości o chorobie i wsparcia środowiska chorych na SMA w Polsce włączyłem Progettiamo Autonomia Polonia w tworzenie Drużyny SMA jako pierwszy oficjalny partner. 

tomasz.brygola@progettiamoautonomia.pl

tel. 511 472 936

TOMASZ BRYGOŁA Prezes Fizjoterapeuta, Specjalista ds. zaopatrzenia ortopedycznego

MARIA KOŹMIŃSKA- BRYGOŁA

Dyrektor

Ukończyłam psychologię i filologię włoską  na Uniwersytecie Wrocławskim. Pracowałam w międzynarodowych korporacjach, ale najwięcej radości przyniosło mi prowadzenie Dziennego Domu Pomocy dla seniorów we wrocławskim MOPS. Szczególnie bliskie są mi wszelkie inicjatywy, które integrują i aktywizują społeczność seniorów, osób z niepełnosprawnościami i ich rodzin. Od momentu pojawienia się choroby SMA w naszym życiu,  jestem wolontariuszką Fundacji SMA, gdzie zainicjowałam wiele projektów.

Współtworzę  Progettiamo Autonomia Polonia, tłumaczę i inspiruję, wytyczam nowe kierunki, nawiązują współpracę z  partnerami i szukam najlepszych rozwiązań. Wierzę, że nowoczesne rozwiązania techniczne mogą przyczynić się do pełnego i szczęśliwego życia osób z niepełnosprawnościami, a ich opiekunom ułatwiają codzienne funkcjonowanie. Marzę o tym, żeby niepełnosprawność kojarzyła się także z pięknem, rozwojem, samorealizacją, godnością i AUTONOMIĄ.

maria.kozminska@progettiamoautonomia.pl

tel. 501 619 256

MARIA KOŹMIŃSKA- BRYGOŁA Dyrektor

Oliwia Pepłowska

Kierownik ds. sprzedaży i rozwoju produktu, koordynatorka współpracy B2B

Ukończyłam studia magisterskie na kierunku fizjoterapia oraz studia I stopnia na kierunku Zdrowie Publiczne spec. Elektroradiologia na Collegium Medicum im. Ludwika Rydygiera w Bydgoszczy Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Od ponad 10 lat realizuję swoją pasję do pracy z ludźmi, rozwijając swoje umiejętności w zakresie zaopatrzenia ortopedycznego. Przez kilka lat swoim doświadczeniem i wiedzą dzieliłam się ze studentami podczas prowadzenia zajęć na kierunku fizjoterapia. Dużo radości sprawiała mi organizacja Uniwersytetu Trzeciego Wieku - dzięki spotkaniom z wspaniałymi ludźmi chcącymi aktywnie i samodzielnie spędzać swoją emeryturę, wiem że chcę z życia czerpać garściami.

Prywatnie jestem mamą Ali i Antka, to dzieci są największym szczęściem mojego życia, ale bycie aktywną zawodowo, pozwala mi na poczucie spełnienia, równowagi i bycia w zgodzie ze sobą. Wyznaję zasadę „szczęśliwa mama, to szczęśliwe dzieci”.

W Progettiamo Autonomia Polska dbam o Państwa zadowolenie ze współpracy z naszą firmą. Odpowiadam też za kontakty z naszymi partnerami - zapraszam sklepy medyczne, specjalistów zaopatrzenia ortopedycznego do zapoznania się z naszą ofertą - jestem do Waszej dyspozycji.

Zapraszam serdecznie fizjoterapeutów, którzy tak jak my chcą holistycznego podejścia do procesu rehabilitacji pacjenta, realizując nasze projekty zawsze pozostajemy z Wami w kontakcie i staramy się znaleźć najlepsze rozwiązanie dla Naszego wspólnego pacjenta.

oliwia.peplowska@progettiamoautonomia.pl

tel. 577 799 933

Iweta Humeniuk

Specjalista ds. administracyjnych

Jestem studentką IV roku fizjoterapii w Wyższej Szkole Fizjoterapii we Wrocławiu. Odbyłam liczne praktyki, dzięki którym zdobyłam doświadczenia w pracy min. z osobami z niepełnosprawnościami. Od zawsze swoją przyszłość zawodową wiązałam z dziećmi dlatego, aby poszerzać swoją wiedzę, biorę czynny udział w szkoleniach oraz wolontariatach. Dzięki pracy w Progettiamo Autonomia zrozumiałam jak wiele nowych możliwości uzyskujemy dzięki specjalistycznemu zaopatrzeniu ortopedycznemu. Aktualnie w Progettiamo zajmuję się sprawami administracyjnymi w tym min. rozliczeniami zleceń NFZ i obsługą klientów. Jednocześnie nieustannie szkolę się w zakresie tworzenia i doboru sprzętów.

 

Swój wolny czas wykorzystuje na podróżowanie, szczególnie wędrówki górskie a na co dzień inne aktywności fizyczne jak pływanie.

 iweta.humeniuk@progettiamoautonomia.pl

ADRIAN SOBCZYK

Fizjoterapeuta, specjalista ds. zaopatrzenia ortopedycznego

Ukończyłem Akademię Wychowania Fizycznego we Wrocławiu uzyskując tytuł magistra fizjoterapii. Od początku byłem ukierunkowany na pracę z dziećmi, już na studiach odbyłem liczne praktyki i wolontariat w obszarze pediatrii. Posiadam doświadczenia w rehabilitacji osób dorosłych z niepełnosprawnością intelektualną i fizyczną. Aktualnie wciąż pozostaję blisko fizjoterapii dzieci prowadząc indywidualnych pacjentów, co łączę z zaopatrzeniem ortopedycznym. Fascynuje mnie tworzenie i dobieranie rozwiązań technicznych dla osób z niepełnosprawnościami. Jestem przekonany, że znacząco wpływają na ich codzienność i są zawsze ważnym uzupełnieniem terapii. Dlatego odbyłem szkolenia w Polsce i we Włoszech u boku doświadczonych techników zaopatrzenia ortopedycznego i spełniam się tworząc produkty na miarę oraz dobierając specjalistyczne sprzęty. Uważam, że kompleksowe podejście do potrzeb pacjenta jest gwarancją najlepszych, długotrwałych efektów.

Uwielbiam jazdę na rowerze i wspinaczkę górską.

adrian.sobczyk@progettiamoautonomia.pl

tel. 577 799 902

ADRIAN SOBCZYK Fizjoterapeuta, Specjalista ds. zaopatrzenia ortopedycznego

BOGDAN VUS

Fizjoterapeuta, specjalista ds. zaopatrzenia ortopedycznego

 

Jestem absolwentem Lwowskiego Uniwersytetu Kultury Fizycznej na kierunku fizjoterapia, który ukończyłem w roku 2007. Pochodzę z Ukrainy, ale od 2015 roku Polska jest moim drugim domem. Mieszkam i  pracuję w Warszawie, tu dorastają moi dwaj wspaniali synowie.

Od ukończenia studiów nieprzerwanie pracuję w obszarze fizjoterapii, prowadząc prywatną praktykę masażu oraz pracując jako fizjoterapeuta w sanatoriach w Ukrainie i Polsce. Równolegle do zdobywania praktycznego doświadczenia, odbyłem szereg szkoleń, aby poszerzać swoją wiedzę i umiejętności w tym zakresie (w tym zagraniczne szkolenia  organizowane przez Progettiamo Autonomia).

Kocham pracę z ludźmi i dla ludzi. Świadomość, że mam wpływ na jakość codziennego życia, zdrowie i autonomię moich Klientów jest dla mnie źródłem ogromnej satysfakcji. 

Na co dzień zabiegany, ale każdą wolną chwilę staram się spędzać na aktywnym wypoczynku na siłowni lub rowerowych wypadach z moją rodziną.

bohdan.vus@progettiamoautonomia.pl

tel. 577 799 903

BOGDAN VUS Manager ds. sprzedaży
Dołącz do nas!

Razem możemy więcej!

W Progettiamo Autonomia Polonia  pracujemy by pomoc jak największej liczbie pacjentów i osób ze specjalnymi potrzebami. Jesteśmy jednak ograniczeni naszymi zasobami i posiadanym czasem.

Dlatego zapraszamy wszystkich zajmujących się dobieraniem sprzętu ortopedycznego do kontaktu z nami!

Wspomożemy naszą wiedzą oraz pomożemy w pozyskaniu sprzętu najwyższej jakości od naszych partnerów.

Odwiedź nas lub skontaktuj się z nami!

Zadzwoń lub napisz!

Odwiedź nasze sklepy:

WROCŁAW Rodakowskiego 4/1  

NIEPORĘT (nad ZALEWEM ZEGRZYŃSKIM) Wojska Polskiego 1