







Sprzęt i materiały ortopedyczne są produktami medycznymi, spełniającymi najwyższe standardy jakości. Dla większości osób zakup ich jest koniecznością, związaną z procesem leczenia lub potrzebną do jak najbardziej samodzielnego życia.
Wychodząc naprzeciw temu, że osoby potrzebujące oferowanego przez nas sprzętu są często osobami w trudnej sytuacji finansowo osobistej pomagamy zmniejszyć ten ciężar, wspierając te osoby w pozyskiwaniu refundacji NFZ, dofinansowań ze środków PFRON oraz programu "Aktywny Samorząd".
Jak uzyskać dofinansowanie z NFZ?
Decydując się na dany produkt z naszej oferty, potwierdź z pracownikiem kod wyrobu. Pamiętaj, że przedmioty ortopedyczne i środki pomocnicze, limity finansowania, okresy użytkowania oraz specjaliści uprawnieni do wystawienia zlecenia, znajdują się w Rozporządzeniu Ministra Zdrowia z dnia 29 maja 2017 r. w sprawie wykazu wyrobów medycznych wydawanych na zlecenie wraz z późniejszymi zmianami (link)
W sytuacji kiedy wartość produktu medycznego jest wyższa od ustalonego limitu NFZ istnieje możliwość uzyskania dodatkowego dofinansowania do sprzętu ze środków PFRON za pośrednictwem jednostek samorządowych (MOPS, PFRON, PCPR itp.). Wysokość dofinansowania z w/w środków może wynosić do 150% limitu wyznaczonego przez NFZ.
Aby otrzymać takie dodatkowe dofinansowanie, należy złożyć do PCPR-u / MOPS-u odpowiednie dokumenty:
(dostępny w każdym PCPR/MOPS lub do pobrania ze strony internetowej właściwej instytucji) wraz z orzeczeniem o niepełnosprawności lub stopniu niepełnosprawności,
UWAGA: Wniosek można również przesłać w formie elektronicznej za pomocą SOW- System Obsługi Wsparcia finansowanego ze środków PFRON : www.sow.pfron.org.pl
Jeśli przedmiot ortopedyczny został już odebrany, a udział własny zapłacony, można starać się o zwrot zapłaconej kwoty udziału własnego. W tym celu należy również złożyć powyższy wniosek wraz z dokumentami do odpowiedniej jednostki MOPS bądź PCPR.
Na podstawie złożonych dokumentów jednostka wydaje decyzję o dofinansowaniu.
UWAGA! Wysokość dofinansowania uzależniona jest od wysokości środków finansowych jakimi dysponuje dana placówka MOPS/PCPR. W związku z tym ilość dofinansowań na sprzęt może zostać ograniczona.
Program „Aktywny samorząd” to ważny krok w kierunku wydajniejszej polityki społecznej wobec osób niepełnosprawnych. Jest to program czasowy z którego można uzyskać dofinansowanie w ramach danego modułu I,II, lub III. Głównym celem programu jest zmniejszenie lub wyeliminowanie barier ograniczających uczestnictwo osób niepełnosprawnych w życiu społecznym, zawodowym i w dostępie do edukacji.
Program realizują głównie Powiatowe Centra Pomocy Rodzinie (PCPR) lub Miejskie Ośrodki Pomocy Społecznej (MOPS). Wnioski składa się do odpowiedniej instytucji w zależności od miejsca zamieszkania wnioskodawcy. Z placówki lub jej strony internetowej należy pobrać stosowny wniosek do wypełnienia przez osobę niepełnosprawną lub jej opiekuna prawnego.
Ze względu na możliwe różnice co do zasad realizacji programu przez poszczególne instytucje, należy zwrócić się bezpośrednio do właściwego PCPR-u lub MOPS-u o szczegółowe informacje oraz terminy składania wniosków. Wysokość dofinansowań uzależniona jest od wysokości środków finansowych przeznaczonych na realizacje programu.
W ramach modułu Obszaru C – likwidacja barier w poruszaniu się można uzyskać dofinansowanie na min.:
Aby otrzymać dofinansowanie, należy złożyć do PCPR-u / MOPS-u odpowiednie dokumenty:
Wniosek można również przesłać w formie elektronicznej za pomocą SOW- System Obsługi Wsparcia finansowanego ze środków PFRON : www.sow.pfron.org.pl
Po przyznaniu dofinansowania niezbędne jest: podpisanie umowy z MOPS/ PCPR, następnie zakup sprzętu oraz przedstawienie dowodu zakupu.
UWAGA! Wysokość dofinansowań uzależniona jest od wysokości środków finansowych jakimi dysponuje dana placówka MOPS/PCPR. W związku z tym kwoty dofinansowań mogą się od siebie różnić, a ilość dofinansowań na sprzęt może zostać ograniczona.
Adrian Sobczyk
adrian.sobczyk@progettiamoautonomia.pl
Bogdan Vus
bohdan.vus@progettiamoautonomia.pl
Tomasz Brygoła
tomasz.brygola@progettiamoautonomia.pl
Maria Koźmińska-Brygoła
maria.kozminska@progettiamoautonomia.pl
Adrian Sobczyk
tel. 577 799 902
Bogdan Vus
tel. 577 799 903
Tomasz Brygoła
tel. 511 472 936
Maria Koźmińska-Brygoła
tel. 501 619 256
WROCŁAW Rodakowskiego 4/1
NIEPORĘT (nad ZALEWEM ZEGRZYŃSKIM) Wojska Polskiego 1
Prezentowane na stronie produkty są wyrobami medycznymi. Dla bezpieczeństwa używaj zgodnie z instrukcją użytkowania lub etykietą.