Before image alt After image alt

Odzyskaj samodzielność dzięki kompleksowemu zaopatrzeniu ortopedycznemu!

Partnerzy

Stoimy na ramionach gigantów!

Jesteśmy firmą zorientowaną na pomoc osobom z niepełnosprawnościami, kontuzjami i urazami w doborze sprzętu ortopedycznego mającego przywrócić im sprawność i niezależność oraz poprawić komfort życia.

Dlatego współpracujemy z przodującymi markami producentów sprzętu ortopedycznego, spełniających wyśrubowane europejskie normy takimi jak:

  • PROGETTIAMO AUTONOMIA 
  • BIEMME GROUP
  • KI MOBILITY
  • OFFICINE COLOMBO
  • BENOIT
  • MOVI - WIMED
  • VASSILLI
  • TRIRIDE ITALIA

Misja

Dowiedz się co motywuje nas do pracy!

Gdy na naszej drodze pojawiła się nieuleczalna choroba syna i niepełnosprawność postanowiliśmy połączyć siły, wykorzystać nasze doświadczenia, wiedzę i umiejętności, żeby zbudować coś wartościowego. Nie wybraliśmy choroby SMA dla naszej rodziny, ale mogliśmy wybrać, jak dalej z nią żyć.

Nasza Misja

Wierzymy, że życie osób z niepełnosprawnościami i ich opiekunów może być godne, niezależne i satysfakcjonujące a istotną rolę odgrywają odpowiednie rozwiązania techniczne. Dobieramy, projektujemy i wykonujemy sprzęty dla niepełnosprawnych dzieci, młodzieży i dorosłych jednocześnie dbając o komfort życia ich opiekunów. W codziennej pracy opieramy się na wieloletnich doświadczeniach specjalistów. Sprzedajemy produkty najwyższej jakości, które uwzględniają indywidualne potrzeby klienta.

"Życie można przeżyć na dwa sposoby - żyć tak, jakby nic nie było cudem, lub tak jakby cudem było wszystko"
Albert Einstein

Jest to możliwe min. dzięki produktom wykonywanym na miarę (siedziska, poduszki), które sprawdzają się w bardziej skomplikowanych przypadkach jak deformacje, przykurcze i skoliozy.

W naszej ofercie znajdują się wózki aktywne, spacerowe, stabilizujące, multipozycyjne oraz elektryczne dla osób w każdym wieku wraz z kompletnym wyposażeniem: poduszki i oparcia, zagłówki, stoliki oraz kamizelki i pasy pozycjonujące Dodatkowo dysponujemy szerokim wyborem napędów elektrycznych i dostawek do wózków, które można przetestować na miejscu wraz z wózkiem.

Zespół

Ludzie są największą wartością!

TOMASZ BRYGOŁA

Prezes, fizjoterapeuta, specjalista ds. zaopatrzenia ortopedycznego

Ukończyłem Akademię Wychowania Fizycznego w Warszawie na wydziale Rehabilitacja Ruchowa. Od tego czasu nieprzerwanie pracowałem jako fizjoterapeuta w prywatnej klinice ortopedycznej Sana Klinik w Monachium oraz w prywatnych praktykach. Zajmowałem się rehabilitacją w ortopedii i neurologii. Niepełnosprawności ruchowa syna sprawiła, że zafascynowały mnie  rozwiązania techniczne, które umożliwiają uzyskanie maksymalnej niezależności. Odbyłem szkolenie we Włoszech u boku najlepszych specjalistów w ośrodkach medycznych. Nieustannie doskonalę swój warsztat. W codziennej pracy staram się współpracować z zespołem terapeutów, lekarzy oraz ekspertów tak, aby wybrane rozwiązania i detale jak najlepiej odpowiadały indywidualnym wymaganiom pacjentów. Prywatnie jestem miłośnikiem sportów na świeżym powietrzu. Od lat biegam, jeżdżę na rowerze i na nartach. W ramach szerzenia świadomości o chorobie i wsparcia środowiska chorych na SMA w Polsce włączyłem Progettiamo Autonomia Polonia w tworzenie Drużyny SMA jako pierwszy oficjalny partner. 

TOMASZ BRYGOŁA Prezes Fizjoterapeuta, Specjalista ds. zaopatrzenia ortopedycznego

MARIA KOŹMIŃSKA- BRYGOŁA

Dyrektor

Ukończyłam psychologię i filologię włoską  na Uniwersytecie Wrocławskim. Pracowałam w międzynarodowych korporacjach, ale najwięcej radości przyniosło mi prowadzenie Dziennego Domu Pomocy dla seniorów we wrocławskim MOPS. Szczególnie bliskie są mi wszelkie inicjatywy, które integrują i aktywizują społeczność seniorów, osób z niepełnosprawnościami i ich rodzin. Od momentu pojawienia się choroby SMA w naszym życiu,  jestem wolontariuszką Fundacji SMA, gdzie zainicjowałam wiele projektów.

Współtworzę  Progettiamo Autonomia Polonia, tłumaczę i inspiruję, wytyczam nowe kierunki, nawiązują współpracę z  partnerami i szukam najlepszych rozwiązań. Wierzę, że nowoczesne rozwiązania techniczne mogą przyczynić się do pełnego i szczęśliwego życia osób z niepełnosprawnościami, a ich opiekunom ułatwiają codzienne funkcjonowanie. Marzę o tym, żeby niepełnosprawność kojarzyła się także z pięknem, rozwojem, samorealizacją, godnością i AUTONOMIĄ.

MARIA KOŹMIŃSKA- BRYGOŁA Dyrektor

ADRIAN SOBCZYK

Fizjoterapeuta, specjalista ds. zaopatrzenia ortopedycznego

Ukończyłem Akademię Wychowania Fizycznego we Wrocławiu uzyskując tytuł magistra fizjoterapii. Od początku byłem ukierunkowany na pracę z dziećmi, już na studiach odbyłem liczne praktyki i wolontariat w obszarze pediatrii. Posiadam doświadczenia w rehabilitacji osób dorosłych z niepełnosprawnością intelektualną i fizyczną. Aktualnie wciąż pozostaję blisko fizjoterapii dzieci prowadząc indywidualnych pacjentów, co łączę z zaopatrzeniem ortopedycznym. Fascynuje mnie tworzenie i dobieranie rozwiązań technicznych dla osób z niepełnosprawnościami. Jestem przekonany, że znacząco wpływają na ich codzienność i są zawsze ważnym uzupełnieniem terapii. Dlatego odbyłem szkolenia w Polsce i we Włoszech u boku doświadczonych techników zaopatrzenia ortopedycznego i spełniam się tworząc produkty na miarę oraz dobierając specjalistyczne sprzęty. Uważam, że kompleksowe podejście do potrzeb pacjenta jest gwarancją najlepszych, długotrwałych efektów.

Uwielbiam jazdę na rowerze i wspinaczkę górską.

ADRIAN SOBCZYK Fizjoterapeuta, Specjalista ds. zaopatrzenia ortopedycznego

BOGDAN VUS

Manager ds. sprzedaży

Jestem absolwentem Lwowskiego Uniwersytetu Kultury Fizycznej na kierunku fizjoterapia, który ukończyłem w roku 2007. Pochodzę z Ukrainy, ale od 2015 roku Polska jest moim drugim domem. Mieszkam i  pracuję w Warszawie, tu dorastają moi dwaj wspaniali synowie.

Od ukończenia studiów nieprzerwanie pracuję w obszarze fizjoterapii, prowadząc prywatną praktykę masażu oraz pracując jako fizjoterapeuta w sanatoriach w Ukrainie i Polsce. Równolegle do zdobywania praktycznego doświadczenia, odbyłem szereg szkoleń, aby poszerzać swoją wiedzę i umiejętności w tym zakresie (w tym zagraniczne szkolenia  organizowane przez Progettiamo Autonomia).

Kocham pracę z ludźmi i dla ludzi. Świadomość, że mam wpływ na jakość codziennego życia, zdrowie i autonomię moich Klientów jest dla mnie źródłem ogromnej satysfakcji. 

Na co dzień zabiegany, ale każdą wolną chwilę staram się spędzać na aktywnym wypoczynku na siłowni lub rowerowych wypadach z moją rodziną.

BOGDAN VUS Manager ds. sprzedaży
Dołącz do nas!

Razem możemy więcej!

W Progettiamo Autonomia Polonia  pracujemy by pomoc jak największej liczbie pacjentów i osób ze specjalnymi potrzebami. Jesteśmy jednak ograniczeni naszymi zasobami i posiadanym czasem.

Dlatego zapraszamy wszystkich zajmujących się dobieraniem sprzętu ortopedycznego do kontaktu z nami!

Wspomożemy naszą wiedzą oraz pomożemy w pozyskaniu sprzętu najwyższej jakości od naszych partnerów.

Odwiedź nas lub skontaktuj się z nami!

Zadzwoń lub napisz!

Odwiedź nasze sklepy:

WROCŁAW Rodakowskiego 4/1  

NIEPORĘT (nad ZALEWEM ZEGRZYŃSKIM) Wojska Polskiego 1